O nás – Vinařství Karlík

BUTIKOVÁ VÍNA ZE SRDCE MORAVSKÉHO TOSKÁNSKA

Pěstování révy a výrobě kvalitních moravských vín se věnujeme již po tři generace. Naše vína se vyznačují harmonií všech aspektů ovlivňujících jedinečný terroir, tj. klima, složení půdy, svažitý terén s orientací na jih-jihozápad, nadmořská výška a v neposlední řadě pečlivá celoroční práce na vinici a moderní technologie výroby vína.

Všechna svá vína vyrábíme výhradně z hroznů z našich vinic v Šardicích na Kyjovsku. Vína vyrábíme vlastním promyšleným způsobem na základě mnohaletých zkušeností, neustálým vzděláváním se a sledováním nových postupů přispívajících k vysoké kvalitě vín.

Vinici obděláváme se značným podílem manuální práce. Stejně tak hrozny během vinobraní jsou sbírány výhradně ručně.


Vinice – trať Kameny, Padělky a Požární čtvrtě

Naše největší vinice se nachází v Šardicích ve Slovácké vinařské podoblasti,  na jižním svahu trati Kameny, kde jsou ideální podmínky pro pěstování a zrání révy. Vinice je orientována jižně až jihozápadně ve svažitém terénu. Podloží je tvořeno žlutým pískovcem. Vinice leží v nejlepší vinařské lokalitě obce a je obhospodařována podle zásad pěstování a produkce s maximální šetrností k přírodě.

Na celkové ploše vinice o rozloze 5,8 ha je pěstováno 17 odrůd révy v počtu 28 tisíc keřů, které dávají ty nejkvalitnější hrozny pro výrobu vína.

Další vinice máme v šardických viničních tratích Padělky a Požární čtvrtě. Zde se skvěle daří naší Pálavě, Solarisu a Hibernalu. Část tvoří mladá výsadba Merlotu.


Penzion Šardice

Součástí Vinařství Karlík je i rodinný Penzion Šardice s možností ubytování pro 33 osob. Penzion je vybaven společenskou místností (vhodnou i pro firemní školení), barem, zahradou s posezením pod pergolami a grilovacím zázemím. Pod penzionem se nachází vinný sklep pro 40 osob, v němž probíhají degustace vín Vinařství Karlík, oslavy, a další. Vinařství Karlík i Penzion Šardice leží na moravské vinařské cyklostezce v atraktivní oblasti Moravského Toskánska. Tato oblast je pro svůj zvlněný ráz vyhledávaná tuzemskými i zahraničními fotografy.

Zabýváme se také výrobou přírodních nealkoholických moštů/šťáv z vlastních hroznů. Tyto naše nealkoholické nápoje byly oceněny známkou Regionální potravina Jihomoravského kraje, Chuť jižní Moravy a Zlatá chuť jižní Moravy.